Wyjazd na basen - „Trzymaj formę nie bądź leniem - czas aktywny na basenie”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy wewnętrzny program profilaktyczno -  rekreacyjny „Trzymaj formę nie bądź leniem - czas aktywny na basenie” dla uczniów klas IV – VIII, który realizowany jest w formie pozalekcyjnych zajęć.

Został on dofinansowany przez Radę Gminy w Lutocinie. Program cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Zakłada on organizację trzykrotnego wyjazdu na pływalnię w każdym semestrze. Zajęcia odbywać się będą w trybie pozalekcyjnym.  Grupa liczyć będzie  do 50 uczniów.

Naszym celem jest podtrzymywanie i rozwijanie aktywności fizycznej podopiecznych zgodnie z ich potrzebami wskazanymi w ankiecie ewaluacyjnej z ubiegłego roku.  Bierne formy spędzania czasu wolnego dominują nad aktywnością fizyczną. Dzieci dużo czasu spędzają przed ekranem komputera, czy telewizora. Brak ruchu powoduje, że   mają  problemy   z wadami postawy, coraz częstszym zjawiskiem jest otyłość.

Mamy nadzieję, że kolejny raz spełnimy oczekiwania zarówno uczniów jak i rodziców. Jednym z zadań programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Lutocinie.

Autorami i organizatorami programu są Elżbieta Skowrońska – nauczyciel wychowania fizycznego i Monika Czarnecka – pedagog szkolny.

W pierwszym wyjeździe dnia 03. 10. 2019r.  uczestniczyło 47 osób z klas IV – VI.

Utworzono dnia 17.10.2019, 12:19