Konkurs - " Brzechwa dzieciom"- dla klas II

Utwory J Brzechwy to jedna z propozycji lektury w kl.II. Realizacja tego tematu  w kl.IIa przebiegała w czterech etapach:

I etap - dzieci poznały sylwetkę autora i jego twórczość,

II etap – dzieci analizowały treść wiersza –,, Na straganie”, czytały tekst z podziałem na role, robiły kukiełki z warzyw,

III etap – dzieci wzięły udział w klasowym konkursie recytatorskim.

Każde dziecko mogło wybrać jeden z wierszy autora, przygotować jego interpretację lub rekwizyt. Większość dzieci przygotowała z pomocą rodziców piękne stroje lub elementy stroju oraz rekwizyt, który uatrakcyjnił cały występ. Ośmioro dzieci zgłoszonych do konkursu,  spośród 13, nagrodzono dyplomami za udział.

Troje dzieci nagrodzono dyplomami za zajęcie miejsca.

Jury w składzie : wychowawczyni – K. Pstrągowska oraz nauczycielka - M. Janicka, przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Fabian Kapela

II miejsce – Miłosz Banach

III miejsce – Jakub Pacholec

IV etap dotyczył poinformowania dzieci  i rodziców o możliwości wzięcia udziału w konkursie ,,Samochwała” organizowanym w Bieżuniu.