Pokaz papug i iluzji

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbył się pokaz tresury papug oraz występy iluzjonisty. Treser papug na wstępie przekazał dzieciom kilka podstawowych informacji o papugach oraz miejscu ich występowania.

Jako pierwsza swoje umiejętności pokazała nam różowa kakadu o imieniu Koko. Papuga zaprezentowała m. in. swoje umiejętności utrzymywania równowagi na kole hula - hop oraz piłce, pokazała jak potrafi latać czy pchać wózek. Następnie poznaliśmy arę żółtoskrzydłą o imieniu Zaram. Zademonstrował on jak potrafi latać, skakać, wspinać się, odnajdywać schowane przedmioty.

Po występach papug przyszedł czas na iluzjonistę. Czarodziej zademonstrował dzieciom kilkanaście magicznych sztuczek, w których wyczarowywał przedmioty lub niknęły one w tajemniczych okolicznościach. Nie obeszło się bez pomocy naszych przedszkolaków, którzy nauczyli się magicznego zaklęcia, a niektórzy mieli okazję spróbować swoich sił jako iluzjoniści. Najwększym zainteresowaniem cieszył się czworonożny pomocnik iluzjonisty, tzn. biały królik, który zniknął w wyniku czarodziejskiego zaklęcia.

Na koniec mogliśmy podziwiać pokaz puszczania małych baniek mydlanych za pomocą dłoni i słomki oraz ogromnych, które zajęły większą część sali. Wywołało to ogromne poruszenie, szczeólnie wśród najmłodszych milusińskich.

Wszystkie pokazy wywołały niezmierną radość u naszych przedszkolaków. Dzieci do końca dnia opowiadały o pięknych i sprytnych papugach oraz zastanawiały się jak możliwe jest robienie takich sztuczek magicznych. Największą zagadką i tematem do dyskusji stało się jednak zniknięcie królika.

Był to niewątpliwie bardzo udany dzień!

Utworzono dnia 10.11.2017, 22:22