5 listopada – to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

W tym roku uczniowie klas I- IV po raz kolejny włączyli się do obchodów tego pięknego dnia.  Kolorowe postacie, pomalowane, przebrane, zamaskowane, a przede wszystkim uśmiechnięte twarze wypełniły szkolne korytarze. W szkole panowała iście bajkowa atmosfera.

Pani Monika, która była inicjatorem  obchodów tego dnia, przygotowała na sali gimnastycznej baśniową scenografię i kilka tematycznych  zabaw.  Uczniowie każdej klasy prezentowali  postać, w którą się wcielili oraz wzięli  udział w sesji fotograficznej. Były również konkurencje   wymagające wykazania się znajomością treści bajek, zabawy ruchowe przy piosence  „Witajcie w naszej bajce” oraz zadanie sprawnościowe polegające na przebieraniu grochu i fasoli. Okazało się , że dzieci  dobrze znają bajki i świetnie poradziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest  doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe bajki  kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Utworzono dnia 09.11.2021, 10:57