Szkolny Konkurs "Witajcie w Akademii Pana Kleksa

4 listopada  w klasie IV odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Witajcie w Akademii pana Kleksa’’, którego celem było:

- rozbudzanie  zainteresowań czytelniczych uczniów,

-promowanie spontanicznej ekspresji muzycznej, ruchowej i plastycznej dzieci,

- rozwijanie umiejętności pracy w grupie,

- kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

W tym dniu  sala numer 6 zamieniła się w akademię z baśni Jana Brzechwy, w której uczyli się czwartoklasiści. Lekcje prowadził sam Ambroży Kleks, w postać którego wcieliła się nauczycielka języka polskiego  p. E. Liszewska. Nad pracą uczniów oraz przyznawaniem punktów czuwał szpak Mateusz, za którego przebrała się bibliotekarka p. A. Zaborowska. Zajęcia rozpoczęto piosenką „Witajcie w naszej bajce’’. Uczniowie podzieleni na grupy z uśmiechem na ustach zmagali się z zadaniami konkursowymi, dotyczącymi treści książki „Akademia pana Kleksa”. Trzeba było m. in. odpowiedzieć na wylosowane pytania, dokończyć urwane zdanie, odgadnąć, kto i w jakiej okoliczności wypowiedział cytowane słowa, podać imię i nazwisko scharakteryzowanej postaci, odszyfrować wiadomość napisaną w języku szpaka Mateusza ( bohatera książki). Poza tym uczniowie byli na lekcji przędzenia liter oraz z różnych materiałów wykonali portrety głównego bohatera książki. Za prawidłowe odpowiedzi byli nagradzani piegami.

Ta nietypowa lekcja języka polskiego dostarczyła uczniom wiele radości. Organizatorki mają nadzieję, że wszyscy czwartoklasiści będą pamiętać lekturę „Akademia pana Kleksa” oraz chętnie będą sięgać po książki.

W Akademii Pana Kleksa

Utworzono dnia 16.11.2016, 13:52