DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ ZDROWIA

W czwartek 21. marca powitaliśmy tą wyczekiwaną porę roku pod hasłem: „Zdrowie na wiosnę”. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w klimacie rekreacyjnym i profilaktyczno – wychowawczym to już nasza szkolna tradycja.

Od samego rana trwały zmagania matematyczne z konkursem „Kangur” dla uczniów, którzy zadeklarowali tam swój udział.  Pozostali uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką KRUS-u. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne: „Upadek - to nie przypadek” oraz „Rodzina Porażków”, oba traktowały o bezpieczeństwie w zagrodzie rolniczej i w gospodarstwie na co dzień.

Kontynuacją była realizacja zaplanowanych działań na sali gimnastycznej, gdzie spotkał się ogół społeczności szkolnej na czele z P. Dyrektor – Anną Paluszewską. Utrwalaliśmy co robić, żeby zachować bezpieczeństwo, zdrowie i dobrą kondycję fizyczną.

Na wstępie opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Panie Elżbieta Liszewska i Danuta Bendig dokonały podsumowania akcji charytatywnej, w którą włączył się ogół społeczności szkolnej. Była to zbiórka pieniężna. Uzyskaną kwotę 2170 złotych przekazano rodzicom Filipka – chorego chłopca wymagającego stałej opieki, pomocy lekarskiej i rehabilitacji.

W w/w akcji pierwszą lokatę zajęła klasa VI – zebrała 463, 08 (19,29 zł/ucznia), drugie miejsce zajęła klasa II a – wynik 260 złotych (18, 57 zł/ucznia), trzecie miejsce IV a – z kwotą 403, 29 zł (18, 33 zł/ucznia). Klasy te otrzymały pamiątkowe dyplomy – podziękowania. Wszyscy wiemy, że warto pomagać, dlatego chętnie podejmujemy takie inicjatywy.

Następnie kolejno swoje wiosenne prezentacje przedstawiały klasy młodsze i starsze:

• Pierwszaki z wychowawczyniami zaprezentowały scenkę pt. ,,Żeby zdrowym być” przeplataną utworami muzycznymi;
  • Klasa IIb w piosence pt. ,,Ruch drogowy” utrwaliła nam zasady bezpiecznego zachowania na jezdni i w drodze do szkoły;
  • Trzecioklasiści podsumowali tą tematykę w montażu słownym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym prezentując znaki drogowe, po tym wystąpieniu głos zabrali goście specjalni – policjanci, dzielnicowy P. Bartczak i przedstawiciel Ogniwa Ruchu Drogowego P. Wojciechowski;
  • Klasa IVa w małej formie teatralnej z humorem na motywach bajki: ,,Kopciuszek" zwróciła uwagę na temat uzależnienia od nikotyny;
  • Klasa IVb podkreśliła rolę aktywności fizycznej oraz warzyw i owoców w diecie prezentując układ taneczny do piosenki „In the Summertime”;
  • Znaczenie mediacji w relacjach interpersonalnych przybliżyli szóstoklasiści w scence: „Wilk i zając – czyli każdy może się dogadać”, udowodnili, jak ważna jest asertywność, i że chcieć, to móc;
  • Uczniowie  klasy Va przygotowali konkurs pt. ,,Postaw na zdrowie” dla drużyn z klas IV-VI, był to turniej wiedzy o zdrowiu i profilaktyce na motywach znanych teleturniejów telewizyjnych.                                                                                                                                                                                                                        Wyżej wymienione wystąpienia przeplatane były wiosennym humorem deklamowanym przez uczniów z klas IV-VI. Za koordynowanie działań i przygotowanie dekoracji odpowiadały Panie Elżbieta Skowrońska, Monika Janicka i Monika Czarnecka.

Za wkład w realizację tego przedsięwzięcia dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom.

Utworzono dnia 27.03.2019, 10:04