Kampania Białych Serc

W bieżącym roku szkolnym po raz drugi przyłączyliśmy się do Europejskiego Solidarnego Protestu przeciwko narkotykom i przemocy!

To już XVIII edycja KAMPANII BIAŁYCH SERC, która trwa w dniach 12-23 października. Tegoroczne hasło Kampanii to: „WŁĄCZ ALARM”. Poruszany był temat FONOHOLIZMU- uzależnienia od telefonu komórkowego.

Szkolnymi Koordynatorami Kampanii były panie Danuta Istal - pedagog specjalny i Izabela Rudzińska – psycholog. Do akcji aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele i wychowawcy naszej szkoły.

Do współpracy w realizacji kampanii nasza szkoła zaprosiła:

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutocinie

- Komendę Powiatowej Policji w Żurominie

Program przewidywał:

1. Wykonanie białych serduszek i dekorację okien w pomieszczeniach.

2. Przygotowanie gazetki szkolnej.

3. Spotkanie i pogadanka pedagoga specjalnego, psychologa oraz wychowawców z uczniami dotyczące profilaktyki uzależnień od telefonu, udostępnianie ulotek profilaktycznych o przeciwdziałaniu agresji i przemocy dla uczniów.

4. Panowie z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie przeprowadzili również pogadankę o bezpiecznym używaniu telefonów komórkowych.

5. Ogół społeczności szkolnej w asyście Policji wędrowała ulicami Lutocina. Nasi uczniowie i nauczyciele wygłaszali hasła prozdrowotne oraz nawoływali do jedności, wspólnoty, asertywności i tolerancji. Łączyli się w marszu czystych serc, BIAŁYCH SERC, bez jakichkolwiek uzależnień.

6. Pani Izabela Rudzińska przeprowadziła w klasach V -VIII warsztaty psychologiczne. Tematem był: Fonoholizm- zagrożenia i profilaktyka.

Tego dnia na ulicach zrobiło się biało od serduszek i baloników, które mieliśmy ze sobą. Informowały one o tym, że opowiadamy się w słusznej sprawie i łączymy z propagatorami tej idei.

Utworzono dnia 16.11.2022, 10:08