Niezapominajkowy Dzień Dziecka

Niezapominajkowe święto

w radosnym Dniu Dziecka

Po raz kolejny, uczniowie, nauczyciele, goście świętowali w Zespole Szkół w Lutocinie ,,Dzień Polskiej Niezapominajki”. Inicjatorem obchodów było Szkolne Koło LOP pod kierunkiem Danuty Pekról przy współudziale opiekunów koła W. Rydzyńskiego, M. Joniak i innych nauczycieli.

Niezapominajka to mały drobny kwiatek, który przypomina nam o:

- szacunku do przyrody

-  miłości, radości

-  naszych korzeniach

- o tym, że jesteśmy Polakami, którzy powinni szanować swój Ojczysty kraj.

Tak też się stało w naszej szkole. Był to radosny dzień pełen miłości, życzliwości tak jak to życzył sobie twórca i pomysłodawca Niezapominajkowego Święta Andrzej Zalewski.

Dzień rozpoczął się niezapominajkowym biegiem ulicami Lutocina

Zwycięzcy byli nagrodzeni medalami:

Kategoria kl. I-III

I  miejsce Wiktoria Pacholec

II miejsce Konrad Lejza

III Dawid Karolewski

wyróżnienie Krystian Błaszczak

Kategoria kl. III-IV

I miejsce Julia Dobies

II miejsce Michał Wójcik

III miejsce Julia Żydlewska

wyróżnienie Szymon Wysocki

Kategoria kl. V-VI dziewczęta

I miejsce Karolina Szczepańska

II miejsce Natalia Szałkowska

III miejsce Małgorzata Szałkowska

wyróżnienie Natalia Rybicka

chłopcy kl. V-VI:

I miejsce Maciej Lewandowski

II miejsce Bartosz Lejza

III miejsce Dawid Laszkowski

wyróżnienie Jakub Manista

Następnie prowadząca spotkanie D. Pekról powitała przybyłych gości:

Urszula Milczarek – Prezes LOP w Płocku

Małgorzata Włoczkowska – specjalista ds. edukacji ekologicznej w Płocku

Jerzy Gembicki – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Dwukoły

Jerzy Łęcki – leśnik

Marek Bartczak – policjant

Danuta Liszewska  i Alicja Jankiewicz – pielęgniarka Ośrodka Zdrowia w Lutocinie

Pani Dyrektor Anna Paluszewska i Wicedyrektor Bożena Janicka

Jesteśmy szkołą, która pielęgnuje polskie tradycje kontynuowała prowadząca spotkanie D. Pekról, dbamy o środowisko, podejmujemy szereg działań ekologicznych. Niezapominajkowe spotkania wpisały się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych i są okazją do podsumowań i prezentacji dziecięcych talentów.

W działaniach wspierają nas  leśnicy pan Wójt, pani Dyrektor. Dzięki, nim nasze przedsięwzięcia mają jeszcze szerszy wymiar.

Szkolne koło LOP w Lutocinie liczy obecnie 75 członków. Działania ekologiczne podejmują też inni uczniowie nie będący członkami ligi. Wiele przedsięwzięć i akcji udokumentowana jest w kronice LOP. Do najważniejszych należą:

- wyprawa do lasu

- zajęcia w lesie i spotkania z ciekawymi ludźmi: leśnikami, myśliwymi, policjantem, aptekarką

- dokarmianie ptaków i zwierząt

- wycieczki piesze, rajdy rowerowe

- sprzątanie lasów i terenów wokół szkoły

- prowadzenie hodowli roślin

- udział w konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim

Osiągnięcia- w konkursie ,,Leśne żuki”12 uczniów otrzymało nagrody Nadleśnictwa Dwukoły.

W ogólnopolskim konkursie ,,Mój las” uczniowie zajęli II i III miejsce.

W roku 2014/2015 w ramach innowacji ,,Poznaję przyrodę przez cały rok” podejmowane były różnorodne działania ekologiczne.

Takim stwierdzeniem podsumowała swoje wystąpienie prowadząca spotkanie.

Dalsza część niezapominajkowego spotkania przebiegła uroczyście. Wystąpili uczniowie Samorządowego Gimnazjum w Lutocinie pod kierunkiem Marii Lewandowskiej i Piotra Jakubowskiego Dyrektora S.G w Lutocinie. Uczniowie przedstawili program w którym przypomnieli historię powstania niezapominajkowego święta. Wystąpiła też grupa ,,Pszczółek” z Samorządowego Przedszkola w Lutocinie pod kierunkiem J. Jędrzejczak. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały taniec pszczółek. Cudowny występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami. Uczennice z kl. IV ZS w Lutocinie pod kierunkiem B. Janickiej zaprezentowały napisane wiersze: Julia Więckowska, Małgorzata Wilary, Julia Żydlewska, Julia Miklewska.

Niezapominajkowy dzień zakończył przemarsz ulicami Lutocina wspólnie z przybyłymi gośćmi. Maszerując dzieci śpiewały piosenki i skandowały hasła ekologiczne.

Jak zawsze ważnym punktem przemarszu był przystanek przed Urzędem Gminy w Lutocinie. Do maszerujących uczniów wyszedł Pan Wójt, który złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz poinformował, wyraził radość z podejmowanych inicjatyw.Przemarsz zakończył się piknikiem na boisku szkolnym. Przy pomocy wychowawców, rodziców dzieci piekły kiełbaski i mogły delektować się piękną pogodą, która dopisała.

Niezapominajkowy Dzień Dziecka

Utworzono dnia 03.06.2016, 13:07