Wycieczka do Płocka

3 czerwca nadeszło długo wyczekiwane przez wszystkich wydarzenie. Wszystkie przedszkolali wybrały się na wycieczkę do Płocka.
Już sama podróż wielkim autokarem była dla naszych najmłodszych dużym przeżyciem i ogromną radością.  Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w teatrze i uczestnictwo w przedstawieniu pt. "Opowieści Droida". Scena jak i kostiumy były niezwykle kolorowe i wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenie. Wszyscy z zapartym tchem śledzili przygody hodowcy Thembów, Gooka, który bał się wszystkiego. Marzył o tym, by odnaleźć w sobie moc i stać się odważnym.Wyruszył w podróż, w której poznał prawdziwych przyjaciół i dowiedział się, że odwagi nie można kupić. Niezwykłą atrakcją i urozmaiceniem przedstawienia był walki z użyciem mieczy świetlnych.

Po niezwykłych przeżyciach w teatrze grupa Biedronek udała się do ZOO, a grupy Pszczółki, Muchomorki i Motylki do "Zakątka Odkrywców".
W ZOO dzieci mogły zobaczyć i poznać wiele gatunków zwierząt egzotycznych. Wiele z nich pochodzi z odległych zakątków świata, wiec była to zapewne jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć na żywo groźnego lwa czy geparda, kolorowe rybki i rekiny, śmieszne małpki, a nawet straszne węże i krokodyle.

Natomiast pozostałe dzieci w "Zakątku Odkrywców" brały udział w Warsztatach Mydlanych i Kredkowych oraz pokazach sztuczek magicznych i baniek mydlanych. Pokazy wprowadzały przedszkolaków w tematykę oraz rozbudzały ciekawość i odwagę do samodzielnego poznawania świata. Grupy Pszczółki i Muchomorki wykonały własnoręcznie pachnące i kolorowe mydełka, a grupa Motylków pachnące, kolorowe kredki, którymi dzieci stworzyły pachnące obrazki.

Każdy do domu powrócił z niezapomnianymi wspomnieniami i uśmiechem na twarzy, a także nadzieją na ponowne odwiedzenie tych miejsc.

Utworzono dnia 04.06.2022, 21:26