" Przyroda Twój Przyjaciel" - podsumowanie 42 edycji konkursu

" Przyroda Twój Przyjaciel" - pod takim hasłem, dnia 29 maja 2019 r. odbyło się na " Ranczo" w Boguszewcu podsumowanie 42 edycji konkursu z hasłem przewonim - " Mieszkańcy ekosystemów leśnych".

Głównym celem konkursu, organizowanego przez LOP - okręg w Płocku, było poznawanie otaczającej przyrody, odkrywanie nowej wiedzy przyrodniczej, poznawanie środowiska leśnego i jego roli w przyrodzie, pogłebianie wiedzy o różnorodności gatunków roślin i zwierząt żyjących w polskich lasach. Organizatorami uroczystości byli szkolne koło LOP w Lutocinie pod kierunkiem Danuty Pekról i LOP w Sierpcu , na czele z Barbarą Woźnicką.

Na uroczystość przybyli: Wiceprezes okręgu LOP w Płocku - Urszula Mielczarek, Starosta Sierpecki - Mariusz Turalski, Starosta Żuromiński - Jerzy Rzymowski, Wójt Gminy Lutocin- Jacek Kołodziejski, Dyrektor Zespołu Szkół w Lutocinie - Anna Paluszewska oraz Wicedyrektor ZS Lutocin - Bożena Janicka, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej W Sierpcu - Jolanta Chylińska, leśnicy - Jerzy Łęcki i Wiesław Hajczuk.

W konkursie brało udział 1508 dzieci. Nagrodzono 112 uczestników. Sponsorami nagród byli: Starosta Żuromiński, Wójt Gminy Lutocin, Starosta Sierpecki oraz Burmistrz Miasta Sierpc .Najciekawsze prace będzie można oglądać na wystawie w ogrodzie zoologicznym w Płocku.

Prowadzące spotkanie Danuta Pekról i Barbara Woźnicka podziękowały władzom samorządowym za ufundowane nagrody. Szczególne podziękowania, za wieloletnią współpracę, na rzecz edukacji ekologicznej, w postaci statuetek otrzymali: Jezrzy Rzymowski, Anna Paluszewska i Bożena Janicka.

Uroczystość wręczenia nagród uatrakcyjnyły swoim występem dzieci z Przedszkola w Lutocinie : grupa " Pszczółki" pok kierunkiem Justyny Jędrzejak i grupa " Motylki" pod kierunkiem Krystyny Pstrągowskiej oraz uczniowie klasy II a pod kierunkiem Danuty Pekról.

Przy pięknej pogodzie dzieci mogły spędzić miło czas korzystając z atrakcji znajdujących się na Ranczo. Wszyscy uczestnicy posilili się także kiełbaską z grila i napojem.

Wyjątkowe miejsce sprawiło, że dzieci wróciły zadowolone ze spotkania.

Słowa podziękowania kierujemy do M. Góreckiego - właściciela Rancza w Boguszewcu za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Utworzono dnia 03.06.2019, 10:49