WYCIECZKA KLAS I DO BIEŻUNIA

Dnia 13.03.2019r. uczniowie klasy Ia i Ib z wychowawczyniami E. Węgrowską i H. Zmarzłą oraz rodzicami p. A. Michalską i p. A. Janicką byli na wycieczce w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. ,,Praca lekarza w dawnych czasach”. Następnie zwiedzały dom i gabinet lekarza Antoniego Wolskiego, który żył i pracował w Bieżuniu. Poznały sprzęt, jakim posługiwali się lekarze 100 lat temu , warunki pracy i życia lekarza w dawnych czasach. Obejrzały również wystawę ,,Bieżuń i jego mieszkańcy w dawnych latach” zawierającą stare dokumenty, pamiątki i fotografie.

W ramach zajęć warsztatowych zaproponowano pierwszakom zabawę w doktora. Dzieci uczyły się nakładania opatrunku tamującego krew, bandażowania kończyn i głowy. Podsumowaniem lekcji było wskazanie różnic na ilustracjach przedstawiających gabinet lekarski dawniej i dziś. Uczniowie wskazywali różnice i wpisywali je do diagramu.

Na koniec dzieci obejrzały wystawę fotogramów podróżnika Ryszarda Sobolewskiego poświęconą kulturze Peru, zatytułowaną ,,Inti Raymi’’. Wystawa prezentuje zwyczaje związane z tradycją obchodów wielkiego inkaskiego Święta Słońca.

Utworzono dnia 27.03.2019, 10:25