Kampania Białych Serc

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy przyłączyliśmy się do Europejskiego Solidarnego Protestu przeciwko narkotykom i przemocy!

To już XVII edycja KAMPANII BIAŁYCH SERC, która rok rocznie trwa w dniach 12-24. października. Tegoroczne hasło przewodnie to: „Od piwa nie tylko głowa się kiwa”.

Szkolnymi Koordynatorami Kampanii były panie Danuta Pekról (klasy I-IV) oraz Monika Czarnecka (kl. V-VIII), ale do akcji aktywnie włączyli się wszyscy nauczyciele

i wychowawcy.

Do współpracy w realizacji kampanii nasza szkoła zaprosiła:

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutocinie oraz

- Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lutocinie

Nasz program przewidywał:

1.  Wykonanie białych serduszek i dekorację okien w pomieszczeniach,

2. Spotkania i pogadanki wychowawców i pedagoga z uczniami dotyczące profilaktyki uzależnień, udostępnianie ulotek profilaktycznych dla uczniów klas starszych (V-VIII).

3. Marsz protestu przeciw przemocy i nałogom. Ogół społeczności szkolnej w asyście Policji wędrował ulicami Lutocina. Nasi uczniowie i nauczyciele wygłaszali hasła prozdrowotne, o przeciwdziałaniu agresji i przemocy, prezentowali plakaty i transparenty mówiące o szkodliwości używek oraz nawołujące do jedności, wspólnoty, asertywności i tolerancji, m.in.:

• „Białe serca mamy, przemoc i nałogi odrzucamy!!!”,
  •  „Nie palę, nie piję, zdrowo i w zgodzie z innymi żyję”,
  •  „Razem można więcej, mając białe serce”,
  • „Odrzucam nałogi, nie chcę przemocy! chcę patrzeć sobie i innym prosto w oczy…”,
  • „Do kampanii białych serc zapraszamy,  przemocy i nałogom odmawiamy!!!”,
  • „Chodź z nami w kampanii, porzuć nałogi i bądź empatyczny kolego drogi”,
  • „Chcemy mieć serca białe, na pokusy wytrzymałe…” ,
  • „Walcz z nałogami, nie z kolegami…”

Tego dnia na ulicach zrobiło się biało od serduszek i baloników, które mieliśmy z sobą. Informowały one, że opowiadamy się w słusznej sprawie.

Wyżej wymienione działania udało się zrealizować we współpracy z GOPS i GKRPA w Lutocinie. Dziękujemy za ulotki profilaktyczne i środki na zakup materiałów biurowych.

Utworzono dnia 25.10.2021, 11:52