Festyn Rodzinny 2023

Dnia 28 maja 2023 r. odbył się w VI Festyn Rodzinny po hasłem” Postaw na rodzinę i aktywny wypoczynek” zorganizowany przez  dyrekcję, Radę Rodziców, nauczycieli i pracowników  Przedszkola Samorządowego w Lutocinie oraz SSP w Lutocinie przy ul. Szkolnej 14.

Uroczystość rozpoczęła wicedyrektor  Bożena  Janicka  od powitania  gości:  wójta  gminy Lutocin  Jacka Kołodziejskiego,  sekretarza Zbigniewa Noska, pani dyrektor Zespołu Szkół A. Paluszewską  oraz dyrektorów sąsiednich szkół.  Ponadto powitała  sponsorów i darczyńców  Festynu, rodziców oraz wszystkich, którzy zechcieli przybyć na to  wspólne świętowanie. Najgoręcej powitała  wszystkie dzieci, które były bohaterami tego dnia.

To właśnie dzieci  pod kierunkiem nauczycieli- wychowawców przygotowały  program dedykowany swoim Rodzicom. Najpierw zaprezentowali się najmłodsi, czyli dzieci z przedszkola, a potem dzieci z klas I-III. Dzieci w pięknych strojach śpiewały swoim rodzicom piosenki, wykonywały ciekawe układy taneczne i składały życzenia. Następnie swoje umiejętności  w  hip-hopie  zaprezentował zespół  taneczny z klas Vi VI.      W dalszej festynu czas umilał zgromadzonym gościom szkolny zespół muzyczny „ Cień”.

Dla dzieci przygotowano  wiele atrakcji tj. 3 zjeżdżalnie, plac zabaw, bramkę celnościową, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, tatuaże, fotobudkę, watę  cukrową, spotkanie z żywymi maskotkami m.in. Białym Misiem, lalką Lolą i  Marschalem. Ponadto   spotkanie z prawdziwymi  alpakami, które można było pogłaskać i nakarmić,  przejażdżki gakartami , przejażdżki  na quadach,  zabawy i gry prowadzone przez animatorkę z firmy „ Bajeczny świat”.

Ponadto rodzice dzieci przedszkolnych oraz  klas I-III upiekli  48 blach pysznych domowych  ciast, za które serdecznie  DZIĘKUJEMY.  Mieliśmy   również do zaoferowania różne smaczne przekąski:  pyszne kiełbaski, zimną lemoniadę, lody  i gorącą  kawę.  Przysmaki tj. ziemniaczane spiralki i watę cukrową  przyrządzały panie z KGW w Lutocinie, natomiast gofry wypiekały panie  z KGW w Boguszewcu. Wszystkie smakołyki cieszyły się dużym powodzeniem.

Wiele z tych atrakcji mogliśmy   zaoferować dzieciom, dzięki współpracy z  Urzędem Gminy w Lutocinie- GKRPA, realizując program profilaktyczny  „ Postaw na rodzinę i aktywny wypoczynek”. Poza tym wsparli naszą szkołę  firmy zewnętrzne,  lokalni przesiębiorcy oraz rodzice naszych dzieci.

Ogromnie dziękujemy  za ofiarność, zaangażowanie i współpracę.

Utworzono dnia 31.05.2023, 11:21