Powitanie wiosny

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny rozpoczęły sie już kilka dni wcześniej. Sale i korytarze zaczęły zmieniać swój wystrój i zazieleniły się. W poniedziałek w przedszkolu królowały kolory wiosenne - odcienie zieleni, żółci, różu, błękitu, czerwieni, itp,  zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką wiosenną w salach każdej grupy. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Następnie wszyscy razem udaliśmy się na wiosenny pochód ulicami Lutocina razem za "Marzanną - zimową panną". Symbolicznie pożegnaliśmy więc zimę, paląc i topiąc Marzanne i powitaliśmy wiosnę śpiewem, tańcem i baziami.

Następnie wszyscy udaliśmy się do Szkoły Podstawowej, gdzie uczniowie klasy IIa, pod kierunkiem p. Iwony Kaźmierczak, przedstawili nam występ artystyczny o tematyce wiosennej. "Szkolniaki" rewelacyjnie zaprezentowały się w części artystycznej, o czym świadczyły gromkie brawa oraz muzyczne podrygi do śpiewanych piosenek i tańców, ale także nie zapomniały o zapewnieniu przedszkolakom rozrywki w postaci zabaw i konkursów, zarówno ruchowych oraz sprawnościowych, jak i intelektualnych.

Byliśmy zachwyceni występami drugoklasistów, którym serdecznie dziękujemy za tak ciekawe i żywiołowe występy, zapewnienie nam rozrywki i przemile spędzony wspólnie czas!

Utworzono dnia 21.03.2022, 16:59