"Szkolne Przygody Gangu Fajniaków" - cz. II

„Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

3 listopada 2020r. po raz kolejny odbyły się zajęcia z udziałem „Gangu Fajniaków”. Tym razem mówiliśmy o powietrzu.

Na początku została przeprowadzona zabawa, w której uczniowie zostali poproszeni o zatknięcie nosa i zamknięcie ust na kilkanaście sekund. Szybko nasunął się pierwszy wniosek – nie możemy oddychać czyli nie jesteśmy w stanie żyć bez powietrza. Następnie poznały kolejną przygodą naszych bohaterów, która bardzo im się spodobała. Po odczytaniu i rozmowie na temat opowiadania przeszliśmy do doświadczeń.

1. Dmuchanie balonu – to doświadczenie pozwoliło uczniom poznać wszystkie cechy powietrza (powietrze jest wszechobecne, bezbarwne, bezwonne i nie ma smaku).
  2. „Pusta butelka” – dzieci sprawdzały czy opróżniona butelka jest pusta. Po zanurzeniu w pojemniku z wodą zaobserwowały, że uwalniają się z niej bąbelki powietrza.
  3. Dmuchanie do wody przez słomkę.

Następnie przyszedł czas na zabawę:

1. „Złap powietrze” – uczniowie próbowali złapać powietrze w foliową torebkę.
  2. „Latające piórko” – zadanie polegało na tym, żeby za pomocą dmuchnięć ustami utrzymać piórko jak najdłużej w górze.

Na zakończenie zajęć sprawdziliśmy, czy da się malować powietrzem. Powstały „wybuchowe” prace plastyczne z wykorzystaniem słomek.

Utworzono dnia 06.11.2020, 22:46