Dnia 10 listopada  z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole przy ul. Szkolnej 14 odbyła się uroczysta akademia.  Uczniowie wzięli również udział w akcji „ Szkoła do hymnu”

Uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem Pani Iwony Kaźmierczak zaprezentowali program słowno – muzyczny  pt. „CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?”.  Odpowiadając na to pytanie, bardzo wymownie  przypomnieli  zgromadzonym na sali uczniom trudną drogę naszego kraju do wolności. Inscenizowane treści, pozwoliły zrozumieć młodszym kolegom, jakie uczucia i rozterki  towarzyszyły walczącym o niepodległość. Ta lekcja historii i patriotyzmu przywołała  pamięć o tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. W chwilę zadumy wprowadziły zgromadzonych  scenki z historii  Polski i  pieśni patriotyczne.  Równie wzruszające okazały się  wiersze i  współczesne piosenki np. ”Co to jest niepodległość?”  oraz  układ taneczny  dziewcząt do piosenki „Jest takie miejsce”. Występujący uczniowie swoim zaangażowaniem i postawą sprawili, że akademia była wyjątkowa. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna i przedszkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego.

W patriotyczny   nastrój  wprowadziła zgromadzonych tematyczna dekoracja wykonana  przez wychowawcę klasy przy współpracy z rodzicami. Zwieńczeniem naszego, uroczystego spotkania był konkurs pod hasłem  „ W barwach narodowych”. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali się w biało- czerwonych strojach, wyrażając w ten sposób poczucie więzi i tożsamości narodowej. Najpiękniej  wypadli  uczniowie klasy I , którzy otrzymali w nagrodę w postaci słodkości.

Na zakończenie wicedyrektor pani Bożena Janicka wyraziła swój zachwyt i wdzięczność za tak  wspaniale  przygotowaną akademię . Z jej  inicjatywy  program  został zaprezentowany  Rodzicom   oraz pani dyrektor A. Paluszewskiej  podczas spotkania z Rodzicami dnia  17 listopada.

Dnia 14.11.2022 r. odbyła się również akademia w szkole przy ulicy Żeromskiego. Aktywnie w opracowanie apelu włączyła się klasa 8 b, którą w jej działaniach wspierała wychowawczyni pani Anna Pieczkowska, organizując spektakl patriotyczny pod tytułem ,,Drogi do wolności". Można było zachwycić się niezwykłymi umiejętnościami recytatorskimi uczniów najstarszej klasy i wspaniałym głosem Filipa Wysockiego i Anity Prejs, którzy wraz z towarzyszącym im chórem ósmoklasistów wykonali pieśni wojskowe ,,Pierwsza Brygada " oraz ,, Piechota". Wielu emocji dostarczyło też wspaniale wykonanie przez ósmoklasistów staropolskiego tańca - poloneza , do którego młodych patriotów przygotował pan Dariusz Narkiewicz. Na podniosłą i patriotyczną atmosferę pływała również piękna dekoracja sali, którą wykonała pani Anna Kowalczyk oraz galowy strój uczniów i przepięknie wykonane i zakupione na tę okazję kotyliony. Łez wzruszenia i słów zachwytu nie kryli i nie szczędzili rodzice uczniów z klasy 8b, którzy bardzo licznie przybyli na tę uroczystość, by wraz z nimi przeżywać tak ważne dla każdego Polaka chwile. Docenili też starania młodych artystów i ich opiekunów, wręczając słodkie upominki.

Utworzono dnia 16.11.2022, 09:58