Święto Polskiej Niezapominajki

13 maja w Samorządowej Szkole Podstawowej w Lutocinie odbyły się oficjalne obchody niezapominajkowego święta. To już tradycja naszej szkoły.

Dzieci z przedszkola oraz uczniowie pod przewodnictwem pani Danuty Pekról, która koordynowała akcję, świętowali to jakże nasze polskie święto. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy II b. Były wiersze, piosenki, w których uczniowie promowali walory polskiej przyrody, przypomnieli o potrzebie jej ochrony. Odbył się także przemarsz ulicami Lutocina.

Jak zawsze podczas przemarszu uczniowie spotkali się z władzami samorządowymi i wręczyli kosz niezapominajek, dziękując za troskę o nasze środowisko lokalne.

Wcześniej, tj. 9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym z udziałem pana wójta Jacka Kołodziejskiego i rodziców z okazji obchodów Święta Polskiej Niezapominajki. Trasa rajdu prowadziła do miejscowości Głęboka na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną " Po naukę w las".

Przy pięknej pogodzie dzieci podziwiały piękno otaczającej przyrody. Na ścieżce uczniowie spotkali się z leśnikiem  Jerzym Łęckim. Zarówno leśnikowi, jak i panu wójtowi dzieci przekazały podziękowania od szkolnego koła LOP za wspieranie działań edukacyjnych i pomoc w ich realizacji, jak również bukieciki niezapominajek.

Po trudach rajdu odbyło się ognisko z kiełbaskami i spacer po leśnych ścieżkach.

To był wyjatkowo piękny, majowy czas, a radość dzieci przeogromna.

Utworzono dnia 03.06.2022, 11:43