"Żywa lekcja przyrody"

Niecodzienna lekcja przyrody odbyła się dnia 8 maja w Zespole Szkół w Lutocinie z inicjatywy Danuty Pekról opiekuna szkolnego koła LOP.

W zajęciach wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lutocinie, Samorządowej Szkoły Podstawowej w Przeradzu, Szkoły Podstawowej w Jonnem oraz dzieci z Zespołu Szkół w Lutocinie.

Jarosław Rejman, koordynator całego przedsięwzięcia, przybył tego dnia do szkoły z 30 terrariami różnych egzotycznych zwierząt, które hoduje od lat.

Podczas zajęć zaprezentował uczniom zwierzęta małe i duże, szare i kolorowe, budzące skrajne emocje, a były to m. in. : gady ( kameleony, agamy, gekony), owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, kaczany, chrząszcze).

Prowadzący pokazał też uczniom namiastkę świata na czterech, sześciu, ośmiu, kilkuset nogach oraz przekazał ciekawostki naukowe i najdziwniejsze cechy charakterystyczne prezentowanych zwierząt, które wytworzyły niesamowite zdolności przetrwania w różnych warunkach klimatycznych.

Uczniowie mieli możliwość zakupienia patyczaków, dotknięcia i obserwacji kameleona Jacka. Spotkanie dostarczyło uczniom dużo cennej wiedzy na temat niesamowitego świata zwierząt, niezapomnianych wrażeń w kontakcie z przyrodą.

Utworzono dnia 10.05.2019, 09:43