Logofigle z Motylkami

„LOGOFIGLE – ĆWICZĘ DOKŁADNIE – MÓWIĘ POPRAWNIE”

PRZEDSZKOLNY MINITURNIEJ LOGOPEDYCZNY

25 września 2018r. w naszej placówce odbył się II Turniej Logopedyczny „Logofigle – ćwiczę dokładnie – mówię poprawnie”. Tym razem adresatami przedsięwzięcia były dzieci 6 letnie - grupa „Motylki”, czyli przedszkolna „Zerówka” .

Głównym celem było wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku zabawy i ćwiczeń oraz stymulowanie prawidłowego rozwoju językowego dzieci.

Podczas 60 minutowych zajęć inicjatorki i jednocześnie osoby prowadzące – panie logopedki Elżbieta Liszewska i Monika Czarnecka zaproponowały i zrealizowały z grupą szereg ćwiczeń. Były to ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, ćwiczenia autokontroli słuchowej, słuchu fonematycznego, werbalne budowanie na bazie działania twórczego -  manipulacyjnego, konstrukcyjnego, tematycznego, zabawy w ruchu z elementami dramy z wykorzystaniem logopedycznych pomocy dydaktycznych: piórek, listków, słomek, kart, piłeczek, dmuchajek, memory artykulacyjnego czy bajeczki logopedycznej.

Mali uczestnicy chętnie poddawali się proponowanym aktywnościom, zwłaszcza, że niektóre z nich oprócz nadrzędnego celu – poprawnego wykonania zadania, zawierały elementy rywalizacji i współzawodnictwa w kolorowych zespołach.

Słodkim podsumowaniem był upominek w postaci lizaczka, na który zasłużyli mali Milusińscy. Takie spotkania przynoszą wiele satysfakcji i są ciekawym urozmaiceniem często żmudnej ale jakże ważnej terapii logopedycznej.

Dziękujemy Pani Krystynie Pstrągowskiej – wychowawczyni Grupy „Motylki” za umożliwienie przeprowadzenia tych zajęć i pomoc w ich realizacji.

Elżbieta Liszewska i Monika Czarnecka

Utworzono dnia 31.10.2018, 11:07