Turniej Ekologiczny

Jednym z ważnych zadań współczesnej szkoły jest wykształcenie u uczniów świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec otaczającej ich przyrody. Jeśli nauczymy dzieci szacunku i miłości do wszystkiego, co żyje – może w przyszłości znikną problemy związane z ochroną środowiska naturalnego.

Dnia 27 maja 2019 roku w naszej szkole, jak co roku, odbył się turniej ekologiczny, adresowany do uczniów klas czwartych. Organizatorem była p. Maria Lewandowska. W turnieju wzieli udział uczniowie klasy IVa i IVb, którzy zostali przygotowani przez p. Waldemara Rydzyńskiego.

Na początku spotkania uczniowie mogli podziwiać umiejętności aktorskie klasy VIIa, która pod opieką p. Marty Opalskiej - Kapeli przygotowała scenkę o tematyce ekologicznej.

Celem turnieju było krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią. Przedstawiciele poszczególnych klas startowali w przygotowanych konkurencjach, a pozostali aktywnie  dopingowali. Wszyscy świetnie się bawili, jednocześnie  pogłębiając swoją wiedzę z zakresu ekologii.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna w następującym składzie:

• Adam Borowski  - kl. IVb
  • Milena Budzich - kl. IVa
  • Sandra Kosińska - kl. IVa

II miejsce:

• Oliwia Miklewska - kl. IVa
  • Oliwia Ziółkowska - kl. IVa
  • Maja Więckowska - kl. IVa

III miejsce:

• Anita Prejs - kl.IVb
  • Lidia Czarnecka - kl. IVb
  • Maja Ostrowska - kl. IVb

Uczniowie bardzo chętnie biorą udział  w turniejach tego typu, gdyż pytania są związane z codziennym życiem w przyjaźni ze środowiskiem.