PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

7 października 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA dzieci z klas pierwszych.

Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy  pierwszoklasisty, gdyż dzięki temu dziecko ma poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym. Poza tym, oprócz rozpoczęcia roku jest to pierwsza impreza szkolna, w której dziecko aktywnie uczestniczy.

Centralnym punktem ślubowania obok złożenia przyrzeczenia było dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły. Uczniowie, elegancko ubrani prezentowali się bardzo wytwornie. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna – uroczyste ślubowanie, po którym każdy uczeń z klasy był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor.

W przebieg ślubowania aktywnie włączyli się rodzice dzieci przyrzekając sumiennie wypełniać obowiązki rodzica.

W tej uroczystej chwili towarzyszyły pierwszoklasistom dzieci z  przedszkola i uczniowie kl. I-III wraz ze swoimi wychowawcami.

Swoją obecnością zaszczycili nas również:

• Pan Wójt Jacek  Kołodziejski
  • Ks. Proboszcz Wiesław Barański
  • Ks. Wojciech Paradowski,

którzy oprócz ciepłych słów wsparcia i życzeń wręczyli dzieciom upominki.

Po tych wrażeniach czekała na dzieci miła niespodzianka. Rodzice, chcąc, by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich radością, przygotowali dla swoich pociech niespodzianki oraz słodki poczęstunek. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

Utworzono dnia 09.10.2019, 13:06