Święto Wody

27 marca w w grupie Motylków odbyło się Święto Wody, na które zaprosiliśmy roziców oraz panią dyrektor. W tym dniu  dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny pt. „Reportaż nad wodą” – którego celem było ukazanie jak ważna jest woda w życiu człowieka i jakie daje nam korzyści. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą z rodzicami. Po przedstawieniu dzieci, rodzice i nauczycielki brały udział w Quize "Zdrojka" odpowiadając na pytania związane z wodą  za pomocą dźwiękowych guzików. W drugiej części zajęcia obejrzeliśmy krótki film "Zdrojek i Pory Roku", w którym została ukazana rola wody w poszczególnych porach. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały także ubrania dla Zdrojka na cztery pory roku. Bawiliśmy się wspólnie w deszczową pogodę przy ludowej melodii meksykańskiej. Każdy rodzic dostał również ulotkę dotyczącą korzystnego wpływu wody na organizm. natomiast dzieci zostały obdarowane niebieskimi balonikami.

Na zakończenie Święta Wody nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Drugie życie butelki":

I miejsce - Aleksandra Rutkowska

II miejsce - Joanna Włodarska, Justyna Włodarska