Konkurs ekologiczny LOP - " Przyroda twój przyjaciel"

" Przyroda Twój Przyjaciel" - pod takim hasłem, dnia 23 kwietnia 2024 r. odbyło się podsumowanie 46 edycji konkursu z hasłem przewodnim - " Różnorodność przyrodnicza OBSZARÓW NATURA 2000". Głównym celem konkursu, organizowanego przez LOP - okręg w Płocku, było poznawanie otaczającej przyrody, odkrywanie nowej wiedzy przyrodniczej, poznawanie środowiska leśnego i jego roli w przyrodzie, pogłębianie wiedzy o różnorodności gatunków roślin i zwierząt żyjących w polskich lasach i miejscach Polski. Organizatorami uroczystości byli szkolne koło LOP w Lutocinie pod kierunkiem Pani Mileny Jasińskiej i Pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Lutocinie - Bożeny Janickiej. Na uroczystość przybyli: organizatorzy uroczystości, Wójt Gminy Lutocin- Jacek Kołodziejski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Swojęcinie- Kamil Puszcz oraz nauczyciele tam pracujący, a także grupa ,, Motylki" Samorządowego Przedszkola w Lutocinie wraz z wychowawczynią Moniką Janicką. W konkursie brało udział 15 dzieci z naszej placówki. Nagrodzono 8 uczestników. Sponsorami nagród byli: Wójt Gminy Lutocin oraz wicedyrektor ZS w Lutocinie. Najciekawsze prace będzie można oglądać na wystawie w ogrodzie zoologicznym w Płocku. Do nagrodzonych osób i zwycięzców konkursu należą: 1. Zuzanna Chęcińska kl.1- I miejsce 2. Wojciech Wysocki kl.IV a- I miejsce 3. Alicja Kapela kl. II- II miejsce 4. Gabriel Janicki kl. IV a- II miejsce 5. Maja Gałka kl.IVa - II miejsce 6. Aleksandra Stańczak kl. VII- III miejsce.

Z przedszkola Samorządowego w Lutocinie: 1. Aleksander Janicki -I miejsce 2. Filip Koszczał_ III miejsce.

Podczas uroczystości podsumowania konkursu wszystkim uczestnikom, którzy zapisali się do szkolnego koła LOP wręczono Legitymacje Członkowskie, a pozostałym uczestnikom konkursu nagrody za udział. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie Gratulujemy !!!

Utworzono dnia 24.04.2024, 11:09