Pielgrzymka Dzieci Komunijnych do Częstochowy 6 - 7 czerwca

Po  Uroczystości I Komunii Świętej, w dniach 6-7 czerwca uczniowie klas III wraz z rodzicami wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy, która została zorganizowana przez p. katechetkę Martę Opalską - Kapela, ks. Proboszcza Wiesława Barańskiego oraz katechetkę pracującą w Szkole Podstawowej w Przeradzu p. Romuladę Krajnik.

Głównym celem tego wyjazdu było ukazanie uczniom jednego z najważniejszych miejsc kultu maryjnego i najważniejszego centrum pielgrzymkowego katolików w Polsce, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz wiele innych dzieł sztuki sakralnej, które stanowią w większości, dary wotywne wiernych.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli we Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej, gdzie zostali powitani oraz  w Apelu Jasnogórskim, na który przybyli w albach.  Noc spędzaliśmy w Domu Pielgrzyma im. Jana Pawła II. Drugiego dnia uczniowie o godzinie 6 rano przybyli na uroczyste odsłonięciu Wizerunku Matki Boskiej Jasnogórskiej.

Tradycją jasnogórskich pielgrzymek jest odprawiane tu nabożeństw drogi krzyżowej, dlatego nasi mali pielgrzymi również wzięli w niej udział. Nabożeństwo to poprowadził ks. Proboszcz.

W czasie wolnym pielgrzymi zwiedzili Arsenał, Muzeum, Salę rycerską oraz Bazylikę, a także dokonali zakupu pamiątek, które później zostały poświęcone.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Sanktuarium w Gidlach.

Utworzono dnia 14.06.2017, 13:57