Wycieczka "LappyLand"

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka w naszym przedszkolu w tym roku świętowaliśmy wycieczką do Parku zoologicznego "LappyLand" w Łazach. Dzieci zaraz po śniadanku udały się do autokarów, co już samo w sobie jest ogromną atrakcją. Po krótkiej podróży dotarliśmy do celu naszej podróży. Było to centrum edukacji i rozrywki położone na skraju województwa mazowieckiego oraz kujawsko- pomorskiego. Dzieci pod opieką przemiłych przewodników pani Alicji i pana Włodka mogły  bezpiecznie stanąć oko w oko z zagrożonymi lemurami katta  o imionach Rollo i Lappy, czyli słynnym królem Julianem z bajki Madagaskr, uroczymi kangurami rdzawoszyjimi, które chętnie dały się nakarmić, reniferem tundrowym Rudolfem, czekającym na pierwsze życzenia do Mikołaja. W wiejskiej zagrodzie można zobaczyć 6 różnych gatunków drobiu hodowlanego począwszy od najmniejszych kur silka oraz olbrzymie brachmy, dodatkowo czekały nas maleńkie świnki pig cup tea o wdzięcznych imionach Janusz i Grażynka oraz atrakcja, którą pokochały wszystkie dzieci, czyli króliczkowo! Zobaczyliśmy także piękne kolorowe papużki, dostojne pawie, ogromne nandu, czarne łabędzie i kolorowe kaczki, zabawne sutukatki, a także dwa żółwie - ogromnego ważącego ok. 20 kg oraz malutkiego słodkiego Tuptusia. Jest to wyjątkowy ogród zoologiczny, ponieważ do każdego ze zwierząt można podejść naprawdę blisko, wiele z nich dotknąć i pogłaskać, a niektóre nakarmić.

Kolejną atrakcją czekającą nas w parku był park rozrywki. Trampoliny, dmuchane place zabaw, basen z piłeczkami, wielka zjeżdżalnia oraz ogromna piaskownica, cieszyły się tak  wielką popularnością jak obecne w LappyLandzie zwierzątka. Dzieci szalały tam bez końca, a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

Kiedy zgłodnieliśmy, czekał na nas pyszny obiad, po czym wróciliśmy do wesołej zabawy.

Niekomu nie chciało się odjeżdżać, jednak przyszedł czas powrotu. Wróciliśmy do przedszkola zmeczeni, jednak bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia, rozbawieni i baaaardzo zadowoleni. Obiecaliśmy, ze jeszcze tam wrócimy!

Utworzono dnia 04.06.2023, 00:32