SZKOLNY KONKURS O TYTUŁ ,,MISTRZA ORTOGRAFII"

SZKOLNY KONKURS O TYTUŁ ,,MISTRZA ORTOGRAFII"

W czerwcu nastąpiło podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który trwał cały rok.  Konkurs adresowany był do uczniów klas IV, V    i VI. Zadaniem uczestników  było napisanie 4 dyktand  z różnymi trudnościami  . Wcześniej uczniowie poznali zasady pisowni oraz utrwalili je poprzez różne ćwiczenia. Każde dyktando ocenione było przez nauczycielki języka polskiego: p. E. Liszewską i p. B. Janicką. O ortograficznych osiągnięciach uczniowie informowani byli na bieżąco. Po podsumowaniu wszystkich dyktand wyniki przedstawiają się następująco:

Kl. IV

I miejsce –    Julia Dobies

II miejsce – Julia Miklewska

Julia Durzyńska

III miejsce – Julia Żydlewska

Kl.V

I miejsce - Jakub Budka

II miejsce- Joanna Jakubowska

III miejsce – Nikola Kalinowska

Kl. VI

I miejsce- Marta Kluskiewicz

II miejsce- Natalia Durzyńska

III miejsce-Natalia Szałkowska

Wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez dyrektora szkoły i Radę Rodziców nastąpi w dniu zakończenia roku szkolnego.

Organizatorki konkursu- p. E. Liszewska i p. B. Janicka gratulują wszystkim uczestnikom i życzą wytrwałości w dalszej pracy nad ortografią.