KONKURS WIEDZY Z MITÓW "OLIMP"

Dnia 8 lutego 2017r odbył się w naszej szkole finał Szkolnego Konkursu Mitologicznego „Spotkanie na Olimpie”. Konkurs  był adresowany  do uczniów klas piątych i przebiegał w dwóch etapach.  I etap (pisemny) wyłonił  jedenastkę finalistów.

Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowania uczniów historią starożytnej Grecji, poszerzanie wiedzy z zakresu mitologii , promowanie uczniów uzdolnionych humanistycznie.

Prowadzące konkurs B. Janicka,  jako Rea  oraz A. Zaborowska, jako boginka Europa zaprosiły wszystkich na Olimp. Uczestnicy konkursu, wcielając się w postaci bogów: Zeusa, Aresa, Ateny, Afrodyty, Artemidy, Apolla, Hery, Hadesa i Demeter rozpoczęli konkursowe zmagania od prezentacji. Następnie musieli odpowiadać na bardzo szczegółowe i często trudne pytania dotyczące treści   6 mitów oraz znajomości pojęć i zwrotów związanych z kulturą antyczną. Warto podkreślić, że poziom przygotowania uczestników był  wysoki, zaś rywalizacja o czołowe miejsca naprawdę emocjonująca. O wyniku końcowym decydowała nie tylko wiedza , ale także  umiejętność zachowania "stoickiego spokoju". Losy zawodników  sprawiedliwie  ważyła  Temida  ( M. Czarnecka) wraz ze swoimi nimfami( E. Liszewska, A. Banach).

Zaszczytów zwycięstwa dostąpili:

I miejsce-  Julia Miklewska

II miejsce- Szymon Wysocki, Szymon Kaczmarczyk

III miejsce -Małgorzata Wilary, Mateusz Wisiński

Wyróżnienie: Karol Rogowski, Julia Żydlewska, Julia Brodzińska, Julia Dobies

Konkurs  przebiegał w miłej atmosferze.  Organizatorki przygotowały dla uczestników boski poczęstunek- nektar i ambrozję ( deser owocowy), który podawał Dionizos. Była iście boska biesiada na Olimpie.

OLIMP

Utworzono dnia 09.02.2017, 12:36