Wycieczka "Motylków" do Warszawy

25 marca grupa "Motylki" wraz z rodzicami wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Już sama pordóż autokarem była niezwykłym, dla wielu, największym przeżyciem. Zwiedzanie rozpoczęło się od projekcji filmu pt. "Słoneczna podróż" w Planetarium "Niebo Kopernika" należącego do kompleksu Centrum Nauki Kopernik. Dzieci podczas interaktywnego filmu, poznały podstawowe zasady ruchu naszej planety, poznały kierunki świata, dowiedziały się co to jest równonoc wiosenna i jesienna, kiedy słońce jest najwyżej, a kiedy najniżej na niebie, co to jest dzień i noc polarna, gdzie słońce świeci najwyżej, poznały najjaśniejsze gwiazdy nieba o każdej porze roku oraz jego najbardziej widoczne konstelacje gwiazd. Cała projekcja, ale przede wsyztkim półokrągła kopuła ekranu zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Z planetarium przeszliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Niezliczona ilość eksponatów i stoisk sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dzieci mogły sprawdzić jak działa gitara, "polatać" na orbitującym dywanie, sprawdzić z czego złożony jest ludzki organizm, zrobić operacje pluszowemu misiowi, dotknąć kosmatego pająka, wykonać eksperymenty optyczne np. zmieniać kolory za pomocą pryzmatu, zobaczyć jak znika ich odbicie w lustrze, czy stać się większym od rodzica w magicznym domku. Dużym powodzeniem cieszyły sie wszelkie eksperymenty związane z wodą, a także rower na którym można było zobaczyć swój układ kostny.

Kolejnym punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Dzieci, szczególnie chłopcy, z niecierpliwością czekały na możliwość zwiedzenia boiska, na którym grają ich idole sportowi. Mieliśmy możliwość usiąść na trybunach, zobaczyć ogrom stadionu czy zwiedzić szatnie zawodników. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawych faktów dotyczących budowy stadionu oraz zasad jego funkcjonowania. Na koniec dzieci mogły pograć w piłkę na specjalnie przygotowanej do tego hali.

W drodze powrotnej zmęczeni i głodni zatrzymaliśmy się jeszcze na posiłek. Później zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do domów.

Utworzono dnia 26.03.2019, 22:02