Spektakl profilaktyczny "Wspomnienia Narkomanki"

21.02.02018r. Uczniowie klas VI z naszej szkoły wraz z opiekunami - P. Katarzyna Kapelą    i P. Moniką Czarnecką wzięli udział w spektaklu profilaktycznym "Wspomnienia Narkomanki", będącym sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek "Pamiętnik Narkomanki" prezentowanym przez Kielecki Teatr Lektur. Przedsięwzięcie miało miejsce na scenie Kina Ton w Żuromińskim Centrum Kultury i Sportu.

Spektakl utrzymany był w konwencji fabularyzowanego dokumentu. Opowiadał wstrząsającą historię dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową. Prezentowano kolejne etapy choroby, aż po niemal "złoty", czyli śmiertelny strzał.

Finałowa część spektaklu poświęcona była współczesności i tragicznemu narkotykowemu żniwu tzw. "dopalaczy". Padały odpowiedzi na pytania: "skąd się wzięły dopalacze?", " jakie jest ich działanie" i "dlaczego są takie groźne?".

Zdanie: "Jedna z dziesięciu osób, która spróbuje narkotyku, uzależni się od niego, a co trzecia z tych, które się uzależnią umrze" zaczerpnięte z klinicznych i policyjnych statystyk, a cytowane przez osobę narratora niby refren, miało być przestrogą i przełamać stereotyp w myśleniu na ten temat. Myślimy, że na znacznym gronie widzów wywarło ono pożądane wrażenie i lęk przed tym, że to nie tylko statystyka, ale twarde i brutalne fakty z życia...

W imieniu Uczniów i Opiekunów składamy serdeczne podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lutocinie za sfinansowanie kosztów transportu na w/w przedsięwzięcie.

Wspomnienia Narkomanki

Utworzono dnia 22.02.2018, 11:39