Przegląd Twórczości Patriotycznej w Przeradzu Małym

Grupa uczniów  z naszej szkoły wzięła udział w Przeglądzie Twórczości Patriotycznej, który odbył się dnia 10 października 2018r w  SSP w Przeradzu  Małym.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IVb, Va i VI w następujących utworach:

-piosenka „Taki Kraj” w wykonaniu Natalii Mińskiej.

-piosenka „Niepodległość – uwięziony ptak” Barbara Żachowska śpiew oraz Dominika Góralska, Anna Borowska, Wiktoria Pacholec i Natalia Mińska – chórek.

-piosenka „Warszawskie dzieci” Anna Borowska i Dawid Karolewski śpiew oraz Dominika Góralska, Barbara Żachowska, Wiktoria Pacholec i Natalia Mińska – układ choreograficzny.

-piosenka „Jak długo na Wawelu” Adam Borowski i Anna Borowska śpiew oraz Lidia Czarnecka i Paweł Kowalczyk, Maja Żydlewska i Jakub Szczesiak – układ  choreograficzny (walc w parach).

W przeglądzie uczestniczyli również uczniowie z SSP w Swojęcinie i oczywiście gospodarze prezentując różnorodną twórczość od utworów instrumentalnych, przez wokalne po taneczne.

Było to bardzo wzruszające i piękne przeżycie. Przegląd zakończono wspólnym odśpiewaniem pieśni „Marsz, marsz Polonia”.

Do występów przygotowała naszych uczniów Pani Bożena Janicka i Pani Elżbieta Skowrońska, a na wyjeździe opiekowała się nimi  także Pani Monika Czarnecka.

Utworzono dnia 08.11.2018, 11:36