Biedronki z wizytą w bibliotece (poznajemy zawody)

W drugim tygodniu lutego dzieci z grupy Biedronek zastanawiały się: Kim chcą zostać w przyszłości? Poznały zawody dawne i współczesne. Wybraliśmy się również do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lutocinie, aby poznać zawód bibliotekarki i zapoznać się z miejscem, jakim jest biblioteka. Dzieci samodzielnie wypożyczały książeczki, zwiedziły bibliotekę, wysułchały opowieści o "Rybaku i złotej rybce" zaprezentowanej przez panią dyrektor Edytę Budzich. Pani bibliotekarka przygotowała dla nas także "Rysunkowe Kalambury" z użyciem magicznego ołówka. Każde dziecko otrzymało również Kartę Małego Czytelnika oraz książeczki "O krasnalu w krzywej czapce".
         Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Edycie Budzich za wspaniały czas spędzony w bibliotece. Dzieci były zachwycone!

Natomiast poznając dawne zawody dzieci miały okazję spróbować swoich sił w zawodzie praczki używając starodawnej pralki - tary. Doskonaliły sprawność rączek piorąc ręcznie i rozwieszając pranie. Omówiliśmy również niektóre sprzęty używane dawniej i dziś - dzieci prasowały żelazkiem z duszą, a także mieliły kawę młynkiem ręcznym. Przedszkolaki zapoznały się z historią "Od łuczywa - do żarówki", porównaliśmy też ile światła daje świeczka, a ile żarówka. Na zakończenie tygodnia Biedronki poznały zawód kucharza oraz przyrządy potrzebne do jego pracy, które wykorzystaliśmy do ćwiczeń usprawniających pracę rączek, precyzję ruchów oraz koordynację wzrokowo ruchową.

Utworzono dnia 15.02.2024, 18:45