KONKSTYTUCJA 3 MAJA

28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Sala gimnastyczna zamieniła się w scenę przypominającą plan filmowy.

Spektakl rozpoczęto sceną I, ujęciem 10, "Za kulisami", co oznajmił filmowy klaps. Następnie w scenie 2 - "Stary album",  odbyła się rozmowa dzieci z dziadkiem nt. malarstwa Jana Matejki i jego słynnego dzieła: "Konstytucja 3 Maja 1791". W kolejnej scenie miało miejsce uroczyste wprowadzenie pocztu sztandarowego, wejście Króla Augusta ze świtą i odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego", po czym przedstawiono Ustawę Rządową.

Elementy słowne przeplatane były utworami muzycznymi m.in.: "Mazurek Trzeciego Maja", "Kocham Cię Polsko" i "Rota" w wykonaniu szkolnego chóru.

Operator filmowy - Adrianna Szczesiak przedstawiła występujących - organizatorów uroczystości, uczniów klasy IIIa z wychowawczynią:

- w roli króla - Bartłomiej Kapela,

- w roli dziadka - Emil Załęski,

- w roli wnucząt: Natalia, Julia, Wiktoria i Dawid,

- w roli Pana Ignacego Potockiego - Hubert Stankiewicz,

- w roli Pana Hugona Kołłątaja - Alan Kalinowski,

- w roli świty królewskiej: Szymon, Kacper i Kuba,

- w roli kamerzysty - Krystian Błaszczak,

- chór pod batutą p. Justyny Jędrzejak,

- w roli operatorów filmowych - Ada i Ala,

- w roli scenarzysty - p. Monika Czarnecka,

- Reżyser i kostiumolog - p. Iwona Kaźmierczak.

Była to niezwykła i niespotykana forma, która widowni bardzo przypadła do gustu. Wszyscy poczuli podniosły nastrój. Aktorzy i organizatorzy otrzymali gromkie brawa, pani dyrektor podziękowała za wkład włożony w przedsięwzięcie.

Utworzono dnia 05.06.2017, 13:12