Eurowizja ,,EuroPopFest"

Dnia 25 maja 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej pod hasłem: „ EuroPopFest” zorganizowany przez Katarzynę Kapelę i Monikę Janicką w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Uczę się języka angielskiego każdego dnia”.

Celem konkursu była  pro­mo­cja nauki języ­ka angielskiego z wyko­rzy­sta­niem pio­senki jako środka prze­kazu oraz prezentacja talentów muzycznych uczniów.

W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie z klas I-VI, którzy byli przedstawicielami  różnych państw: Polski, Niemiec, Francji, Rosji, Hiszpanii, Czech, Ukrainy oraz Grecji.

Swoje talenty językowe i muzyczne prezentowali:

- Natalia Kloc z klasy Ib,

- Lena Górecka z klasy Ia,

- Anna Borowska, Barbara Żachowska, Wiktoria Pacholec i Natalia Mińska z klasy IIa,

- Adrianna Szczesiak z klasy IIa,

- Hubert Spychała z klasy III,

- Julia Wesołowska z klasy IVa,

- Julia Żydlewska z klasy IVa,

- Daria Gajewska i Natalia Durzyńska z klasy VI.

Jury, w składzie po 3 osoby z każdej klasy , oce­niało walory gło­sowe, popraw­ność języ­kową, dyk­cję, inter­pre­ta­cję, muzy­kal­ność, poczu­cie rytmu, dobór reper­tu­aru dosto­so­wany do wieku uczest­nika oraz ogólny wyraz arty­styczny

Konkurs, w języku angielskim, prowadziły uczennice klasy VI: Marta Kluskiewicz i Natalia Rybicka. Dla niektórych uczniów występ okazał się prostym zadaniem, od innych wymagało to większego nakładu pracy. Wszyscy biorący udział w konkursie poradzili sobie wspaniale z wykonaniem utworów w języku angielskim. Podczas występów gorąco kibicowali im koledzy i koleżanki z klasy, którzy specjalnie na ten dzień przygotowali flagi.

Po zaśpiewaniu wszystkich piosenek odbyło się głosowanie. Każda trójka klasowa przedstawiała swoje wyniki głosowania. Po zsumowaniu punktów wyłoniony został zwycięzca, a właściwie zwyciężczynie reprezentujące Polskę: Daria Gajewska i Natalia Durzyńska z klasy VI.

Dziewczynki otrzymały dyplom i nagrodę główną. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

Wszyscy zebrani wspaniale i aktywnie spędzili czas na „żywej” lekcji języka angielskiego.

Eurowizja

Utworzono dnia 06.06.2016, 09:00