Narodowe Święto Niepodległosci

Dnia 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie koncertem pieśni patriotycznych przygotowanych pod kierunkiem swoich wychowawców oraz pani dyrektor uczcili pamięć  Polaków, którzy wzniecali powstania, przelewali krew, cierpieli na zesłaniu i w więzieniach walcząc o wolność kraju.

Przy pięknej dekoracji, przygotowanej przez panią Annę Banach koncert rozpoczęli jej wychowankowie - uczniowie klasy IVa, którzy przypomnięli historię tego święta. Następnie uczniowie każdej klasy zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory. W uroczystości wzięły również udział dwie grupy przedszkolne. Byli to uczniowie klas "0", którzy pod kierunkiem swoich opiekunów zaprezentowali piękne układy taneczne.

Wszyscy uczniowie, bardzo zaangażowali się w apel, za co serdecznie dziękujemy.

Uroczysty apel z tej okazji odbył się także w budynku przy ulicy Żeromskiego. Uczniowie przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów klasy VIa, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz wszyscy przeżyli wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Apel z uczniami kl. VIa przygotowała pani A. Graczyk, dekorację wykonały: pani E. Skowrońska, pani. A. Pieczkowska oraz pani E. Liszewska.

Utworzono dnia 13.11.2023, 11:37