Powitanie Wiosny

Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

Nareszcie nadeszła wiosna! We wtorek 21 marca 2023 r. oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole.  Uczniowie i nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby należycie go powitać.  Od rana dopisywały nam humory, bowiem wiedzieliśmy, że będzie to dzień pełen atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie.

W szkole przy ulicy Żeromskiego,  uczniowie pod opieką wychowawców przygotowywali wiosenne kanapki, sałatki inne  kolorowe przekąski. Po czym zasiedli do  wspólnego ucztowania.  Następnie odbył się szkolny turniej gry w piłkę  siatkową, który wygrała klasa 8a. Ponadto uczniowie spędzili czas na wspólnym śpiewie znanych utworów.  Karaoke przyniosło im dużo zabawy i śmiechu.

21. marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Nie jest to przypadkowa data - osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Na znak solidarności z chorymi nasi uczniowie założyli kolorowe skarpetki z różnych niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny!

Serdeczne podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego, Pracowników i Uczniów za zaangażowanie w organizację tego dnia.

Utworzono dnia 22.03.2023, 12:23