JASEŁKA 2019

Dnia 20 grudnia odbyły się szkolne jasełka dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Lutocinie oraz zaproszonych gości w osobach ks. Proboszcza parafii Lutocin Wiesława Barańskiego, Wójta Gminy Lutocin – Pana Jacka Kołodziejskiego, Sekretarza UG w Lutocinie – Pana Zbigniewa Noska, oraz przewodniczących Rady Rodziców Pani Katarzyny Jankiewicz i Magdaleny Jaskuła. Przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Książę pokoju” przygotowali uczniowie klas szóstych pod kierunkiem Pani Elżbiety Skowrońskiej, Pana Waldemara Rydzyńskiego oraz ks. Wojciecha Paradowskiego, zaś dekoracje przygotowały panie: Katarzyna Kapela, Anna Banach, Irena Stachurska i Monika Czarnecka.

Fabuła przedstawienia została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci Heroda i Jezusa. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości. Prowadzi go to do spotkania wszystkich Siedmiu Grzechów Głównych. Istotna rolę odgrywają Trzej Magowie, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich. Choć dopiero do Niego zdążają, nowonarodzony Książę już napełnia ich swoim pokojem. Boży pokój jest bowiem udziałem wszystkich ludzi dobrej woli.

Na zakończenie wystąpił szkolny zespół muzyczny pod kierunkiem Pana Piotra Jakubowskiego, który zaprezentował zestaw polskich kolęd.

Utworzono dnia 22.12.2019, 22:04