Spotkanie Opłatkowe ZNP "Trzeba Duchowych Narodzin"

„Trzeba duchowych narodzin”

Jan Paweł II

Pod takim hasłem odbyło się dnia 18 grudnia czwarte już spotkanie nauczycieli członków ZNP i zaproszonych emerytowanych nauczycieli w Zespole Szkół w Lutocinie.

Inicjatywa podjęta przez Zarząd Ogniska ZNP była właściwa, podkreśliła w swoim wystąpieniu Prezes D. Pekról. Frekwencja nauczycieli na spotkaniu pokazała iż nauczyciele chcą spotykać się, być razem i razem przeżywać te nadchodzące święta.

Gości na spotkaniu powitała Pani Dyrektor Anna Paluszewska. Spotkanie zaszczycili goście: Pan Wójt Ryszard Gałka, Ks. Proboszcz Wiesław Barański, Prezes Oddziału ZNP w Żurominie Marzena Więckowska, Kierownik Oświaty Witold Spychała oraz bardzo liczne grono emerytowanych nauczycieli z Gminy Lutocin.

W dalszej części spotkania wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Lutocinie z jasełkami, których treść tak bardzo odnosiła się do naszych czasów. Maryja I Józef szukali miejsca, pukali do drzwi hotelu, prosili o kubek wody sportowców, spotkali młodzież prosząc o kromkę chleba, wszyscy odmawiali. Pod koniec swojej wędrówki spotkali biednych i samotnych. Ci nie odmówili, dali dach nad głową, kawałek kartonu na posłanie oraz ciepły kocyk od sierotki.

To poruszające spotkanie dostarczyło zebranym wielu wzruszeń. Dziś także wiele ludzi samotnych i starszych jest wśród nas, czeka na naszą pomoc, na człowieka, który ich zrozumie. Może pukali do naszych drzwi, podsumowała pani D. Pekról, która przekazała wraz z Panią Dyrektor Anną Paluszewską życzenia na zbliżające się święta, łamiąc się z zebranymi opłatkiem.

Prezes Ogniska Danuta Pekról pragnie podziękować dzieciom i nauczycielom, Pani Dyrektor Annie Paluszewskiej, Pani wicedyrektor Bożenie Janickiej za zaangażowanie w przygotowanie spotkania, Justynie Jędrzejak – za przygotowanie oprawy muzycznej i prowadzenie chóru, Iwonie Kaźmierczak – za scenografię, Marcie Opalskiej – Kapela, Annie Banach, Elżbiecie Górskiej – za przygotowanie scenariusza spotkania i części artystycznej, Krystynie Pstrągowskiej – za przygotowanie tańca aniołków oraz pozostałym członkom rady pedagogicznej za pomoc w organizacji spotkania.

"Trzeba Duchowych Narodzin"

Utworzono dnia 27.04.2016, 09:21