I " Nocowanie w szkole"

„Noc w szkole”

Z 25 na 26 maja 2018r. w naszej szkole odbyło się po raz pierwszy wydarzenie edukacyjno – wychowawcze –  ph.: „Noc w szkole”.

Cele ogólne imprezy to:
• integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie;
• czerpanie radości ze wspólnej zabawy;
• kształtowanie umiejętności współdziałania i współpracy w zespole.

Zgodnie z planem ok. godziny 18.00 wszyscy chętni uczniowie – 36 osób z klas III - VI i opiekunowie: P. Paluszewska – Dyrektor ZS w Lutocinie, P. K. Pstrągowska – wychowawca kl. IIIb, P. E. Skowrońska – wychowawca IVa, P. A. Banach – wychowawca VIa, P. K. Kapela – n-l j.angielskiego, P. M. Czarnecka – pedagog szkolny pojawili się w szkole wraz z niezbędnym ekwipunkiem.

Rozpoczęła się realizacja programu, który przewidywał:

1.Przybycie uczestników i przejęcie opieki nad dziećmi przez opiekunów Wydarzenia.

2. Spotkanie w Świetlicy szkolnej przypomnienie ustalonych zasad związanych z Nocą w Szkole.

3. Złożenie przysięgi na powitanie, gry integracyjne, ruchowe, sportowe, taneczne na terenie szkoły i na świeżym powietrzu – podchody zakończone wykonaniem plakatu „zdjęcie grupowe ;))”.

4. Organizacja wspólnej kolacji (ognisko na boisku szkolnym).

5.Wieczorna toaleta.

6. Projekcja filmu „Cudowny chłopak”.

6. Sen.

7. Pobudka, poranna gimnastyka i toaleta.

8. Wspólne śniadanie.

9. Rozwiązanie imprezy i odbiór uczestników przez rodziców – godz. 10.00.

Wspólnie spędzony czas najlepiej dokumentują zdjęcia, a najtrafniejszą recenzją są opinie uczestników, którzy niewyspani, ale myślę zadowoleni wrócili szczęśliwie do swoich domów.

Serdecznie dziękuję Uczniom, Rodzicom i Opiekunom za możliwość wspólnie przeżytego czasu pełnego niezapomnianych wrażeń.

Monika Czarnecka

Utworzono dnia 14.06.2018, 11:08