Podsumowanie Konkursu Ekologicznego "Drugie Życie Śmieci"

Dbanie o planetę Ziemię, promowanie pozytywnych zachowań proekologiczych i upowszechnianie dobrych praktyk służących ochronie środowiska to tylko nieliczne z zadań Szkolnego Koła LOP.

W miesiącu styczniu w ramach edukacji ekologicznej koło LOP działające przy Zespole Szkół w Lutocinie pod opieką p. D.Pekról zachęciło uczniów klas I - III i przedszkola z terenu Gminy Lutocin do wzięcia udziału w konkursie "Drugie Życie Śmieci". Odbył się też apel poświęcony właściwej segregacji. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy przestrzennej z wykorzystaniem odpadów. Kreatywność uczniów i pomysłowość wykonanych prac przerosła oczekiwania organizatorów, zachwyciła uczniów i nauczycieli. Na korytarzu szkolnym odbyła się wystawa wszystkich prac. Komisja konkursowa oceniła i wybrała najlepsze prace. Fundatorem nagród jest pan wójt Jacek Kołodziejski.

Nagrody zostały wręczone 6 lutego podczas balu "Leśny Karnawał" przez pana wójta.

W imieniu wszystkich członków LOP oraz nauczycieli pragniemy podziękować za okazaną pomoc w realizacji podejmowanych działań edukacji ekologicznej.

Dziękujemy pani dyrektor Annie Paluszewskiej za wsparcie działań edukacyjnych Szkolnego Koła LOP.

Utworzono dnia 06.02.2020, 13:52