Warsztaty i szkolenie profilaktyczne 2020 -" Szkolna lawina emocji..."

W dniach 4 i 6 listopada 2020 r. w Zespole Szkół w Lutocinie przy ul. Szkolnej 14, odbyły się warsztaty profilaktyczne nt. „Szkolna lawina emocji, czyli co nam w duszy gra”. Tematykę w czasie 90-cio minutowych spotkań przybliżył dzieciom psycholog - p. Daniel Szymański. Zajęcia zawierały część teoretyczną i praktyczną, przybrały ciekawą formę, uzmysłowiły istotę emocji i uczuć, które towarzyszą nam na co dzień. Dzieci nazywały emocje towarzyszące postaciom prezentowanym przez psychologa, wcielały się w opisywane role, demonstrowały mimiką, barwą głosu i mową ciała.  W ciekawy sposób wykorzystano aktywność uczniów i włączano ich do czynnego udziału. Wprowadzono elementy ruchu i zabawy, co znacznie uatrakcyjniło warsztaty i świetnie aktywizowało uczestników. Prowadzący zaproponował uczniom społecznie akceptowane sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

W ramach podsumowania uczniowie kończyli urwane zdania typu: Jestem wesoły kiedy...., Czuję się szczęśliwy, smutny, zdenerwowany, zły...., gdy...itp. To ćwiczenie uczyło nazywania swoich przeżyć i ich definiowania.

Przedsięwzięcie zrealizowane było zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami i procedurami sanitarnymi wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej tj. z zachowaniem zasad DDM.  Łącznie w zajęciach wzięło udział 87 uczniów z klas I-III, ich wychowawcy i pedagog szkolny.

W dniach 5 i 9 listopada odbyły się także szkolenia on-line z psychologiem dla nauczycieli nt.: "Praca z trudnym uczniem" oraz "Dyscyplina przede wszystkim". Udział w  spotkaniu pozwolił nauczycielom usystematyzować wiedzę, wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami praktycznymi oraz wyszukać efektywne rozwiązania do dalszej pracy.

Warsztaty i szkolenie zostały sfinansowane przez GKRPA w Lutocinie. Dziękujemy!

Utworzono dnia 19.11.2020, 09:08