Spotkanie przy bombce

10. grudnia 2015 r. w Zespole Szkół w Lutocinie

odbyło się przedświąteczne spotkanie dla uczniów klas II .

Inicjatywę podjęły wychowawczynie klas II panie - Iwona Kaźmierczak i Elżbieta Węgrowska. W przedsięwzięciu współpracowała  także pedagog - Monika Czarnecka. Zaproszenie nauczycieli i uczniów przyjęły także mamy uczniów, zaprezentowały one sztukę zdobienia bombek metodą karczocha i poprowadziły warsztaty dla zebranych. Aktywnym uczestnikiem i obserwatorem naszych działań była pani dyrektor – Anna Paluszewska.

Na uczniów czekała pięknie przygotowana, świąteczna sala zaaranżowana przez panią Iwonę Kaźmierczak oraz poczęstunek: soki, owoce i tradycyjne świąteczne wypieki.

Spotkanie przebiegało w miłej, uroczystej atmosferze, a przyświecały mu następujące cele:

• integracja środowiska szkolnego i rodzinnego uczniów,
  • kształtowanie współpracy dzieci, rodziców i nauczycieli w czasie wspólnych działań i zabaw,
  • wyrabianie, przekazywanie i kultywowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych tj.: wspólne śpiewanie kolęd, wykonywanie świątecznych ozdób,
  • zapoznanie uczniów z fragmentem lektury „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren -  lekcja na temat:„Z wizytą w Bullerbyn tuż przed świętami”
  • poznanie szwedzkich tradycji bożonarodzeniowych w oparciu o fragment w/w lektury,
  • kształtowanie umiejętności swobodnego wypowiadania się na temat tradycji świątecznych w Polsce i innych krajach,
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zachęcenie do zapoznania się z całością lektury „Dzieci z Bullerbyn”.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Dawida Kaźmierczaka – właściciela firmy „Daw-Brux”, który ufundował materiały do wykonania świątecznych ozdób oraz słodkie Mikołaje dla dzieci. Nasi Milusińscy zabrali do domów własnoręcznie wykonane bombki – pamiątki spotkania. Takie rękodzieło wraz z serdecznymi świątecznymi życzeniami powędrowało także do naszego sponsora.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów wnosząc pierwsze świąteczne akcenty…

spotkanie świąteczne

Utworzono dnia 13.01.2016, 01:59