Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. W tym roku święto to przygotowała grupa Motylków wraz z wychowawczynią. Wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką.Dzieci brały udział w "Kole Fortuny", aby odgadnąć hasło naszego spotkania, losowały i odgadywały zagadki z czarodziejskiego kuferka, oglądały film "Jak powstaje książka?", Motylki przedstawiły ilustrację piosenki pt. "Bajkowe postcie".

Podsumowaniem obchodów był udział w spektaklu autorstwa Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie pt. ”Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Tematem przewodnim była opowieść o tym, jak wielką moc ma wyobraźnia, którą kształtujemy dzięki czytaniu książek. Profesor postanowił przybliżyć dzieciom sposób na udany trening wyobraźni, razem zamykały oczy i miały sobie wyobrazić różne sytuacje i postacie. Dzięki temu w bajkowym lesie pojawił się Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Misiu Chrapciu.Na zakończenie profesor wyjaśnił jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poprosił o zabranie głosu panią Dyrektor Biblioteki Gminnej w Lutocinie Krystynę Budzich.

Dziękujemy grupie Motylków za przygotowanie uroczystości.

Dziękujemy pani Dyrektor Biblioteki Gminnej w Lutocinie Krystynie Budzich za wspaniałe chwile spędzone z teatrem "Maska".

Utworzono dnia 03.04.2019, 11:53