Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków - pierwsze wyzwanie Teodora

Utworzono dnia 08.10.2020

Projekt edukacyjny  „Wyzwania Teodora”

Przypomnę, że Bocian Teodor wyznacza maluchom siedem zadań do wykonania, dzięki którym dzieci osiągną siedem sprawności. A poprzez uczestnictwo w projekcie grupa otrzymuje odznaki za każdą zdobytą sprawność oraz dyplom profesora Teodora. Natomiast oddział przedszkolny zyska certyfikat miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Dzieci z grupy „Muchomorki” odwiedził w poniedziałek (5.10.2020) nietypowy gość - profesor Teodor Bocian.
Bocian Teodor to przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Postanowił on zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności. Tak też było i u nas w grupie. Teodor zapoznał się ze wszystkimi dziećmi. Przedszkolaki z ogromną radością przywitały gościa i  zobowiązały się do aktywnego podejmowania  zadań wyznaczonych przez Bociana. Przygotowały również piękne prace z  jego wizerunkiem. Następnie cała grupa wraz z ciociami wyruszyła na spacer w celu  poszukiwania listu, który zostawił  dla nich Teodor. Okazało się, że list jest w karmniku, a w nim pierwsze wyzwanie, czyli zdobycie sprawności „Zdrowego Osiłka”. Po odczytaniu listu, przedszkolaki wyruszyły na boisko w celu realizacji zadania, czyli wzięcie udziału  w VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Celem maratonu było promowanie zdrowego stylu życia. Tak więc, dzień dzieci zaczęły od śniadania mistrzów. Muchomorki musiały przebiec wyznaczoną trasę. Najpierw biegły dziewczynki z ciocią Justyną, potem chłopcy z ciocią Mileną, a na koniec wszyscy razem, łącznie biegło 19 osób (17 dzieci i dwie ciocie). Każdy przebiegł  dwa  okrążenia, czyli 240 m, co daje łączny wynik 4560 metrów !!!!! W nagrodę dzieci otrzymały medale i dyplom biegowy dla całej grupy, a także zdobyliśmy pierwszą odznakę od Teodora – Odznakę Zdrowego Osiłka. Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone, że poradziły sobie z wyzwaniem i pomogły bocianowi w wykonaniu zadania. Przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Wyzwania Teodora”  w naszej grupie uznajemy za rozpoczętą.

Utworzono dnia 08.10.2020, 22:57