Zbiórka karmy dla zwierząt leśnych

Utworzono dnia 18.10.2018

Zima to szczególnie trudny okres dla zwierząt. Wielokrotnie rozmawiałyśmy z dziećmi na temat konieczności dokarmiania zwierząt leśnych. W związku z tym nasze przedszkole we współpracy z Leśniczym Leśnictwa Chrapoń Wiesławem Hajczukiem oraz z Kołem Łowieckim "Sarna" Żuromin zorganizowało zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych. Realizacja tego zadania miała na celu kształtowanie u dzieci takich cech jak: empatia, obowiązkowość, szacunek nie tylko dla ludzi ale i zwierząt.Dzieci wraz z rodzicami przynosiły kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, kukurydzę.  Oprócz tego wszystkie grupy zbierały żołędzie i kasztany podczas spacerów. Wszystko co zebraliśmy zostało przekazane myśliwym z Koła Łowieckiego "Sarna” oraz leśniczemu, którzy odbierali od nas worki pełne przysmaków.

11 października dzieci wraz z rodzicami spotkali się w lesie z leśniczym i myśliwymi, aby wysypać część zebranych darów jesieni. Panowie opowiedzili także, o tym jak dbają o zwierzęta leśne oraz jakie one mają zwyczaje.

18 października przedstawiciele Koła Łowieckiego "Sarna" - łowczy Marcin Mync oraz myśliwy Ziemowit Jędrzejak zawitali do naszego przedszkola. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w pogadance na temat zwierząt żyjących w lesie oraz funkcji jaką pełnią leśnicy i myśliwi. W ramch podziękowania za udział w zbiórce myśliwi obdarowali nasze przedszkolaki pysznymi słodkościami, za co bardzo dziękujemy.

Cieszymy się ogromnie, że nasze przedszkolaki i ich rodzice mają wielkie serca!

PRZYPOMINAMY, że zbiórka kasztanów i żołędzi trwa do końca października.

.

Utworzono dnia 18.10.2018, 20:44