Wycieczka do skansenu w Sierpcu

15 maja 2018r. uczniowie kl. Ia  i Ib  naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do  Skansenu w Sierpcu. Pobyt w Muzeum Wsi Mazowieckiej rozpoczęliśmy od bardzo ciekawego zajęcia plastycznego –malowanie na szkle.

Tematem pracy były ,, Kwiaty dla Mamy’’ .Uczniowie  zapoznali się z nową techniką plastyczną. Wykonali piękne dzieła, które wręczą 26 maja swoim kochanym  mamom.

Następnie udaliśmy się na kolejne zajęcie. Pod jedną z chałup czekała na nas gospodyni, która zademonstrowała nam dawny sposób  wyrobu masła. Okazało się, że jest to bardzo pracochłonna produkcja masła. Mogliśmy również  skosztować smacznego chleba ze świeżo zrobionym masłem. Były to niezapomniane  smaki i bardzo ciekawe doświadczenie kulinarne.

Wracając zwiedzaliśmy chłopskie chaty, zagrody, rabatki z ziołami oraz dworek szlachecki. Mogliśmy  porównać jak dawniej mieszkali chłopi i bardziej zamożni ludzie.                Później udaliśmy się do karczmy , by zakupić  pamiątki oraz zjeść smaczne lody.

W drodze powrotnej, już tradycyjnie wstąpiliśmy do MacDonalda, gdzie czekały na nas kolejne niespodzianki.

Pełni  radosnego nastroju wróciliśmy na czas do szkoły.

Utworzono dnia 14.06.2018, 12:35