Teatrzyk "Calineczka"

24 października nasze przedszkole, na zaproszenie Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lutocinie, odwiedził teatr z Krakowa. Aktorzy wystawili swoją adaptację bajki pt. "Calineczka".

Aktorzy bardzo humorystycznie kreowali wszystkie postacie występujące w przedstawieniu - śmieszną wróżkę, mamę Calineczki,  straszną żabę, chrabąszcza, zarozumiałego i bogatego kreta, pomocną myszkę, miłą jaskółkę, dobrego Księcia Elfów oraz samą Calineczkę. Ciągle utrzymywali kontakt z publicznością, a wiele dzieci mialo możliwość spróbowania własnych sił na scenie.

Jak to w bajkach bywa, tak i w tej, Calineczka po wielu ciekawych, ale niebezpiecznych przygodach odnalazła w końcu szczęście u boku Księcia Elfów. Żyła długo i szczęśliwie w jego królestwie.

Nasze przedszkolaki bardzo dobrze bawiły się na przedstawieniu, wszystko bardzo im się podobało. Mamy nadzieję, że będziemy mogli oglądać więcej takich spektakli!

Dziękujemy Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lutocinie Krystynie Budzich oraz pozostałym pracownikom Biblioteki, za zaproszenie aktorów i możliwość obejrzenia sztuki teatralnej przez naszych przedszkolaków i klasy I-III oraz obecność na przedstawieniu.

Utworzono dnia 24.10.2017, 16:57