Spotkanie kl. Ib z pisarzem panem Andrzejem Markiem Grabowskim

30 maja uczniowie kl.Ib mieli okazję spotkać się z pisarzem panem Andrzejem Markiem Grabowskim– współautorem programu telewizyjnego „Kot Budzik”, autorem kilku książek dla dzieci: „Zając Poziomka”, ,,Pirat Jędruś”, „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”, „Wojna na pięknym brzegu”. Nasz gość przywiózł ze sobą w wielkiej, kolorowej walizce lalki ze znanych programów telewizyjnych m. in. Kulfona, kota Budzika, potwory Bezkajku i Szefuńcia. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami aktorskimi, wcielając się w te postacie. Nie zabrakło pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pan Andrzej ma świetny kontakt z dziećmi, jego powiedzonka, humor i luz wywołały radość i uśmiech na dziecięcych buziach.

Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę…

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zakończyło się degustacją wielkiego tortu ozdobionego postaciami lalek z programów telewizyjnych.

Był to już nasz drugi wyjazd do Powiatowej Biblioteki w Żurominie.

Za pierwszym razem  tj. 11.05.2016r.oglądaliśmy przedstawienie pt. ,,Skradzione mądrości”. Potem odwiedziliśmy policjantów i strażaków którzy opowiedzieli nam o swojej pracy ,a także pokazali sprzęt ratowniczo – gaśniczy który zrobił ogromne wrażenie zwłaszcza na chłopcach.

Spotkanie kl. Ib z pisarzem panem Andrzejem Markiem Grabowskim

Utworzono dnia 03.06.2016, 12:08