Święto Odzyskania Niepodległości

PAMIĘĆ I PRZESTROGA

Dnia 12 listopada uczniowie klas I - V Samorządowej Szkoły Podstawowej  w Lutocinie świętowali 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości pod hasłem „Pamięć i przestroga”

W  słowno-muzycznym widowisku przygotowanym przez uczniów klas III pod kierunkiem pani Danuty Pekról i Pani Iwony Kaźmierczak uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Lutocin Jacek Kołodziejski, ks. proboszcz Wiesław Barański, pani dyrektor ZS Anna Paluszewska, wicedyrektor ZS Bożena Janicka, nauczyciele , dzieci z przedszkola, uczniowie i rodzice.

Program rozpoczał się odśpiewaniem hymnu państwowe. Uczniowie zaprezentowali utwory liryczne oraz pieśni patriotyczne z oprawą choreograficzną, które  wzbudziły duży podziw zgromadzonych na sali gości. Dzieci w wojskowych strojach  świetnie wcieliły się w role polskich dowódców i żołnierzy.

Prowadząca  program D. Pekról  rozmawiała z uczniami na temat wolności i patriotyzmu, podkreślając , iż należy mieć zawsze oczy szeroko otwarte, bo wolność nie jest nam dana raz na zawsze, a historia lubi się powtarzać. Zwróciła również uwagę na fakt, że mamy szczęście dorastać dzisiaj w wolnej Polsce, kraju, w którym przelano dużo krwi za wolność i niepodległość dla kolejnych pokoleń.

Całość uroczystości  miała bardzo podniosły charakter. Była to wyjątkowa i pouczająca lekcja patriotyzmu.

Utworzono dnia 14.11.2019, 13:21