Szkolny Konkurs Ortograficzny

W czerwcu nastąpiło podsumowanie Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który trwał cały rok.  Konkurs adresowany był do uczniów klas IV, V i VI. Zadaniem uczestników  było napisanie 4 dyktand  z różnymi trudnościami . Wcześniej uczniowie poznali zasady pisowni oraz utrwalili je poprzez różne ćwiczenia. Każde dyktando ocenione było przez nauczycielki języka polskiego: p. E. Liszewską i p. B. Janicką. O ortograficznych osiągnięciach uczniowie informowani byli na bieżąco. Po podsumowaniu wszystkich dyktand wyniki przedstawiają się następująco:

Kl. IV

1. miejsce - Dobies Gabriela
  2. miejsce – Michalska Wiktoria
  3. miejsce – Kamieński Mateusz

Kl.V

1. miejsce – Julia Dobies
  2. miejsce – Julia Miklewska
  3. miejsce – Julia Durzyńska

Kl. VI

1. miejsce - Budka Jakub
  2. miejsce - Jakubowska Joanna
  3. miejsce -Adamska Kinga

Wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez dyrektora szkoły i Radę Rodziców nastąpi w dniu zakończenia roku szkolnego.

Organizatorki konkursu- p. E. Liszewska i p. B. Janicka gratulują wszystkim uczestnikom i życzą wytrwałości w dalszej pracy nad ortografią.